Logo - EPEF

Na co zwrócic uwage przy zawieraniu umowy na pozyczke pozabankowa

umowa_na_pozyczke_pozabankowaKazda firma decydujaca sie na skorzystanie z zewnetrznego finansowania przeprowadza dokladna analize warunków wspólpracy. Podstawowym dokumentem w tym zakresie jest umowa pozyczki. Oczywiscie sama forma dokumentu wyglada nieco inaczej w przypadku kredytów bankowych, a inaczej – w umowie na kredyt pozabankowy. W przypadku pozyczek wymagania i zapisy umowy sa postrzegane przez Klientów jako zdecydowanie dogodniejsze pod wieloma wzgledami.

Jakie sa warunki pozyczek pozabankowych?

Zwrócmy uwage na jedna z najwazniejszych kwestii: pozyczka jest produktem, na który trudno trafic w banku. Tam spotkamy sie najczesciej z szeroka oferta kredytów. Oczywiscie istnieje mozliwosc zawarcia umowy na kredyt pozabankowy, jednak czesciej spotkamy sie tu z okresleniem „pozyczka”. Zasadnicze róznice pomiedzy kredytem
a pozyczka wiaza sie z charakterem instytucji, która danego finansowania udziela, a takze z wymogami prawnymi, które dany produkt musi spelnic. O ile bowiem kredyt objety jest prawem bankowym, o tyle pozyczki moze udzielic dowolna instytucja finansowa, a nawet osoba prywatna, na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego. Z tego wzgledu umowa pozyczki jest co do zasady bardziej elastyczna nawet od umowy na kredyt pozabankowy.

Przesledzmy zasady udzielania pozyczek na przykladzie oferty EPEF S.A. Dostarcza ona firmom srodki finansowe na cel dowolny. Pozyczkobiorcy moga przeznaczyc uzyskane kwoty np. na inwestycje lub finansowanie pomostowe,
ale takze wykorzystac je do splaty istniejacego zadluzenia. Czesc klientów EPEF S.A. decyduje sie na skonsolidowanie posiadanych kredytów i innych zobowiazan finansowych, w tym takze danin (ZUS, US). Umowa na pozyczke pozabankowa moze zostac zawarta takze w celu sfinansowania biezacej dzialalnosci operacyjnej – np. na dostawe towarów i materialów.

Zasady udzielania pozyczek przez EPEF S.A. sklaniaja pozyczkobiorców takze do rozwazenia tej opcji jako optymalnego sposobu na oddluzenie nieruchomosci. Wymagania i zapisy umowy glosza bowiem, ze EPEF S.A. udziela pozyczki o wartosci nawet do 35% LTV (wartosci nieruchomosci) w zamian za jej czasowe przewlaszczenie. Zwrócmy uwage, ze taki zapis jest mniej obciazajacy, niz popularny zastaw hipoteczny. Warto rozwazyc zatem taka umowe na pozyczke pozabankowa, jesli dysponuje sie nieruchomoscia o ciekawej lokalizacji i sporej wartosci
lub gdy realizowany pomysl biznesowy ma duze szanse na rynkowy sukces.

Co wiecej – finansowanie EPEF S.A. ma charakter krótkoterminowy (co znacznie obniza jego koszty), ale w ofercie uwzgledniono takze opcje przedluzenia umowy, jesli pozyczkobiorca z niej sie wywiazuje.

Umowa na pozyczke pozabankowa – szansa dla zadluzonych firm

Warunki pozyczek pozabankowych sprawiaja, ze ta forma finansowania bywaja zainteresowane przedsiebiorstwa zadluzone. Przed zawarciem umowy pozyczki instytucja udzielajaca finansowania nie musi bowiem sprawdzac pozyczkobiorcy w rejestrach BIK i BIG, bowiem wierzytelnosci wskazane w tych bazach stanowia czesto przeszkode, uniemozliwiajaca zawarcie umowy na kredyt pozabankowy czy bankowy.