Logo - EPEF

Bezpieczne pozyczanie pod zastaw nieruchomosci

bezpieczne_pozyczanie_pod_zastaw_nieruchomosciDuże kwoty pożyczek i kredytów związane są z pewnym zabezpieczeniem, którego wymagają od nas banki bądź inne instytucje finansowe. Najczęściej dzieje się tak w momencie, kiedy potrzebujemy pieniędzy na nowe mieszkanie czy na otwarcie firmy lub wdrożenie kosztownych inwestycji. Forma zabezpieczenia w większości przypadków jest dom lub dowolna nieruchomość jaka posiada klient ubiegający się o dana pożyczkę. To pozwala bardzo często uzyskać kredyt na wyższa kwotę i na dogodniejszych dla nas warunkach. Pożyczka hipoteczna zazwyczaj związana jest z zakupem mieszkania, jednak pod zastaw nieruchomości możemy również pozyskać kredyt na inny dowolny cel na warunkach innych niż bankowe.

Dla kogo pożyczka pod zastaw nieruchomości

Taka pożyczkę może uzyskać każdy, kto posiada nieruchomość, która może stać się zabezpieczeniem dla kredytodawcy. Wbrew ogólnym przekonaniom w niektórych przypadkach klient nie musi być właścicielem danej nieruchomości. Pożyczka taka może zostać udzielona osobie, której nieruchomość zostaje „użyczona” na czas trwania pożyczki. Taka sytuacja ma miejsce najczęściej w przypadku firm i przedsiębiorstw, które ubiegają się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości.

Kredyt hipoteczny jest jednak najczęściej udzielany osobom, które planują zakup mieszkania. Jest to główny cel takiego rodzaju pożyczek. Młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają swoje samodzielne zycie i nie dysponują wystarczająco duża gotówka, starają się o taki kredyt w pierwszej kolejności w bankach. Od 2011 roku sytuacja na rynku kredytów mieszkaniowych bardzo się zmieniła. Do 2013 roku liczba sprzedanych kredytów mieszkaniowych oraz ich wartość malały, zaś w 2014 roku można zaobserwować ich wzrost.

polskieradio.pl

polskieradio.pl

Ceny mieszkań na polskim rynku ulegają ciągłym zmianom. Jednego roku mogą one znacznie spadać, po czym juz w kolejnych latach istnieje obawa, ze będą rosnąc. To powoduje, ze pojawia się coraz więcej korzystnych ofert kredytów hipotecznych. Nie tylko banki udzielają takiego wsparcia finansowego, ale również firmy pozabankowe, które zajmują się pożyczkami dla firm i klientów indywidualnych. Taka pożyczka hipoteczna nie musi wcale oznaczać, ze należny pieniądze spożytkować na zakup nowego mieszkania. Przede wszystkim instytucje finansowe proponują takie rozwiązanie w momencie, kiedy klient potrzebuje większej kwoty pieniędzy na dowolny cel związany np. z zakupem auta czy kosztowna inwestycja w firmie.

Pożyczki hipoteczne, a prawa właściciela nieruchomości

Bardzo wiele osób w momencie zaciągania pożyczki pod zastaw nieruchomości nie do końca zdaje sobie sprawę ze swoich praw i często są oni przekonani, ze nie mogą sprzedać takiej nieruchomości. Nie jest to do końca zgodne
z prawdą. Kredyt hipoteczny związany jest z tym, ze do księgi wieczystej zostaje wpisana hipoteka banku, co jednak nie jest równoznaczne z tym, ze właściciel ma ograniczone prawa dysponowania nieruchomością. Obciążył on jedynie własna nieruchomość, nadal jednak zachowuje pełne prawa do zarządzania nią. Sytuacja ulega zmianie dopiero wtedy, kiedy kredytobiorca przestaje spłacać raty kredytu. Bank wszczyna postępowanie windykacyjne i ostatecznie może przejąc zastawiona nieruchomość. Podobnie jest w przypadku pożyczek hipotecznych udzielanych przez instytucje finansowe. W obu przypadkach również możemy dana nieruchomość sprzedać. Mając taki kredyt hipoteczny wcale nie musi to dla nas oznaczać brak możliwości sprzedaży danego mieszkania czy lokalu.

Pozabankowa pożyczka pod zastaw nieruchomości – wysokie kwoty i minimum formalności

Duża kwota pożyczki pod zastaw nieruchomości to główny argument, dla którego tak wiele osób się na niego decyduje. W przypadku banków może się to wiązać z duża ilością formalności i bardzo długim czasem oczekiwania na decyzje, która nie zawsze jest pozytywna. Instytucje finansowe zwracają szczególna uwagę na potrzeby obecnego społeczeństwa. Starają się dotrzeć do tych, którzy otrzymali odmowę od swojego banku w kwestii kredytu. Pożyczka pod zastaw nieruchomości od takiego pożyczkobiorcy jest w 100% bezpieczna, ponieważ, jak w przypadku banków, podlega on określonym regulacjom prawnym. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy widnieją
w Rejestrze Dłużników oraz chcą uniknąć długich formalności. Taka pożyczka pod zastaw nieruchomości znajduje
w ofercie firmy EPEF S.A. . EPEF S.A. udziela pożyczek firmom i podmiotom gospodarczym pod zastaw nieruchomości. Kwota takiej pożyczki waha się w granicach 300 tys. złotych nawet do 10 milionów złotych. Można liczyć na bardzo szybka decyzje i brak konieczność poręczenia ze strony osoby trzeciej. Pieniądze mogą zostać przeznaczone na dowolny cel bez jego wskazywania podczas podpisywania umowy. Kwota udzielanej pożyczki nie może przekraczać 35% wartości zastawianej nieruchomości.

Tego typu pożyczki zyskują na znaczeniu, tym bardziej, ze nie są już one związane jedynie z zakupem nowego mieszkania czy lokalu przez nowo otwierające się firmy. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to szansa na większe pieniądze i dużo lepsze warunki kredytowania.